„Czas na śmierć” Sarah A. Denzil – recenzja

Czas na śmierć” to ostatnia już trzecia książka z cyklu o seryjnej morderczyni Isabel Fielding.  Po „Morderczyni” i „Ktoś musi umrzeć” teraz czas na kolejny thriller psychologiczny „Czas na śmierć”. Miłośnicy gatunku będą zachwyceni. Historia, przedstawiona w książce od początku przykuwa uwagę, cały czas buduje napięcie i sprawia, że nie możemy przestać czytać.

Wytwórnia filmowa zainteresowała się zbrodniami popełnionymi przez Isabel Fielding i postanowiła nakręcić film o tej seryjnej morderczyni, która obecnie przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Znany wszystkim Neal Ford jest reżyserem filmu. Leah Smith jest przeciwna temu pomysłowi. Kobieta nie chce od nowa przez wszystko przechodzić. Wiedzie teraz spokojne życie u boku Sama na jego rodzinnej farmie. Wraca do niej jej syn Tom wraz ze swoim chłopakiem Dominiciem.

Isabel udaje się uciec z więzienia dzięki pomocy współwięźniarek i swojego brata Owena. Niedługo po jej ucieczce dochodzi do morderstwa odtwórczyni głównej roli Jess Hopkins. Czy za tą zbrodnią stoi Isabel? Leah obawia się o życie swoje i swoich bliskich, czuje, że Isabel jest coraz bliżej. Kto będzie następnym celem? Kiedy ponownie „uderzy” Isabel? Czy nastąpi ostateczne spotkanie między Leah a Isabel? Jeśli tak, to która z nich wyjdzie zwycięsko z tej bitwy?

Sarah A. Denzil w bardzo ciekawy sposób nakreśla postać głównych bohaterek.  Każdy wątek został rozwinięty. Autorka pokazuje również stadium psychologiczne Isabel, seryjnej a zarazem bardzo inteligentnej morderczyni. Każdy jej ruch jest przemyślany i przeanalizowany. Leah ma godnego przeciwnika i to właśnie tej bohaterce kibicowałam.

Jeśli mam być szczera, to liczyłam na takie zakończenie. Zakończenie, które przyprawia czytelnika o gęsią skórkę. Książka dla miłośników powieści, którzy lubią mocną akcję. Polecam z czystym sercem, ale zanim zacznie się czytać „Czas na śmierć” koniecznie trzeba zapoznać się z poprzednimi częściami.

Ps. Czy ktoś z was czytał poprzednie części? Zapraszam do komentowania.

 

About the author

Anna

View all posts