„Jedyne dziecko” Sarah A. Denzil – recenzja

„Jedyne dziecko” to kolejny świetny thriller psychologiczny, który napisała Sarah Denzil.

Pewnego dnia życie Kat Cavanaugh rozpada się na tysiąc kawałeczków. Policja znajduje ciało jej córki Grace w opuszczonym kamieniołomie. Według śledztwa przeprowadzonego przez policję, Grace popełniła samobójstwo. Co więcej w chwili śmierci spodziewała się dziecka. Kat nie wierzy w tę wersję wydarzeń, uważa, że jej córka nie byłaby w stanie odebrać sobie życia. Kobieta za wszelką cenę próbuje dowiedzieć się prawdy. Zrozpaczona matka rozmawia z przyjaciółkami córki, jej chłopakiem, nauczycielami, ze wszystkimi, którzy według Kat pomogą jej odkryć prawdę, co stało się z jej ukochaną córeczką. Ale czy Grace zwierzała się ze wszystkich swoich tajemnic rodzicom? Czy wszystko o niej wiedzieli?

Kat nie miała łatwego dzieciństwa, ani też łatwego charakteru. Sama uważa się za socjopatkę oraz za osobę, która ma problem w kontaktach międzyludzkich. Jej przeszłość też nie była różowa, a do tego owiana tajemnicą. Ale dla córeczki się zmieniła, stała się dobrą, kochającą matką i żoną oraz rzetelną obywatelką.

Kat podejrzewa nawet, że śmierć jej kochanej córki może mieć związek z jej przeszłością. Czy ma rację? Czy uda jej się poznać prawdę?

Sarah Denzil po raz kolejny napisała świetny thriller psychologiczny. W doskonały sposób opisuje rozterki głównej postaci. Autorka pokazuje  wewnętrzną żałobę matki po śmierci kochanej córeczki, żałobę kobiety, której celem było poznanie prawdy, kto zabił jej Grace. Dodatkowo bohaterka przeżywa rozterki związane ze swoją przeszłością. Czy chęć poznawania prawdy, doprowadzi Kat do ostateczności i kobieta ujawni swoje prawdziwe oblicze, teraz gdy nie ma już nic do stracenia?

Książka ta jest opowieścią o żałobie rodziców, o rozpaczy i zemście matki, która nie cofnie się przed nikim i niczym, byle tylko poznać prawdę, co tak naprawdę przytrafiło się jej jedynej córeczce. Polecam wszystkim o mocnych nerwach. Zakończenie jak zawsze zaskakujące.

 

About the author

Anna

View all posts